آزمون تافل TOEFL چیست
آزمون تافل TOEFL چیست

آزمون تافل TOEFL چیست

می خواهید بدانید که آزمون تافل TOEFL چیست و چند نوع دارد؟ با این مطلب نسبتا کوتاه همراه باشید…

TOEFL  یا آزمون انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی، امتحانی است که مهارت های زبان انگلیسی افراد را اندازه گیری می کند تا ببیند آیا آنها به اندازه کافی برای گذراندن دوره در دانشگاه یا تحصیلات تکمیلی در کشورهای انگلیسی زبان مهارت دارند یا خیر. این آزمون برای افرادی است که زبان مادری آنها انگلیسی نیست اما مایل به تحصیل در یک دانشگاه بین المللی هستند. این آزمون کیفیت استفاده زبان آموز از مهارت شنیدن ، خواندن ، گفتن و نوشتن برای انجام کارهای آکادمیک را ارزیابی می کند. این آزمون توسط بیش از 10،000 کالج ، دانشگاه و آژانس در بیش از 150 کشور پذیرفته شده است که باعث می شود تافل شناخته شده ترین آزمون انگلیسی در جهان باشد.

قالب آزمون تافل تاکنون سه بار تغییر کرده است. اولین قالب این آزمون  PBT (آزمون تافل مبتنی بر کاغذ) بود. این مهارت های شنیداری ، خواندن و دستور زبان را با نمره کامل 677 آزمایش می کند. بعضی از مراکز که کامپیوتر در آنها موجود نیست ، هنوز این قالب را ارائه می دهند. قالب دوم CBT (آزمون تافل مبتنی بر رایانه) است. برای شرکت در آزمون یک رایانه در اختیار هر یک از افراد قرار می گیرد. در این نوع از تافل یک بخش نوشتاری و همچنین سه بخش دیگر به آزمون اضافه شد. در این قالب سطح مهارت گوش دادن و دستور زبان بسته به سطح انگلیسی شخص به طور خودکار تغییر می کند. سومین تغییر ، iBT  (آزمون مبتنی بر اینترنت) است که در سراسر جهان ارائه می شود و گوش دادن ، صحبت  کردن ، خواندن و نوشتن را اندازه گیری می کند.

پس سه روش وجود دارد برای شرکت در آزمون تافل وجود دارد. ابتدا تصمیم گرفته می شود که کجا و چه زمانی می خواهید آزمون را انجام دهید زیرا قالب آزمون بسته به مکان می تواند iBT یا CBT باشد. افراد برای مشخص شدن مکان  آزمون باید 2-3 ماه قبل ثبت نام کنند. قدم بعد ثبت نام حضوری ، آنلاین ، تلفنی یا از طریق ایمیل است. ثبت نام آنلاین معمول ترین روش است و برای تکمیل ثبت نام می توان از پرداخت اینترنتی. هزینه آزمون بسته به نوع آن تغییر می کند.

این مطلب خلاصه ای از این مطلب ویکیپدیا است که سعی کرده نشان دهد آزمون تافل TOEFL چیست.

bigtheme