آموزش زبان انگلیسی با ترانه
آموزش زبان انگلیسی با ترانه

آموزش زبان انگلیسی با آهنگ

سلام. به سایت من خوش آمدید. کنجکاو شدید که آموزش زبان انگلیسی با آهنگ چیه و چطور میشه با گوش دادن به آهنگ زبان یاد گرفت؟

یکی از تفریحاتی که من ازش لذت میبرم گوش دادن به آهنگه. ممکنه توی ماشین باشم، یا باشگاه یا در حال قدم زدن توی خیابون. شایدم توی خونه دراز کشیده باشم و کار خاصی برای انجام نداشته باشم. توی همه ی این موقعیتها یه آهنگ خوب باعث میشه از وقتم بیشتر لذت ببرم. احتمالا شما هم این لذت رو تجربه کردید.

حالا چی میشه اگر این لذت با یادگیری هم ترکیب بشه؟ در اینصورت شما هم دارید تفریح میکنید و هم آموزش میبینید، اون هم یه آموزش لذت بخش.

از دوران نوجوانی یکی از تفریحاتم گوش دادن به آهنگهای انگلیسی بوده، آهنگهایی که هم ازشون لذت می بردم و هم من رو با کلمات و اصطلاحات پرکاربرد انگلیسی آشنا می کردند. بعدها که وارد حرفه آموزش زبان انگلیسی شدم، این علاقه رو در خیلی از زبان آموزان هم دیدم، بارها پیش می اومد که بعد از کلاس بخشی از یک آهنگ رو برای من پخش می کردند و می خواستند که ترجمه ش کنم یا معنی یه کلمه خاص رو می پرسیدند. دقیقاً حسشون رو درک میکردم و میدونستم یادگرفتن یه ضرب المثل جدید از آهنگی که تازه دانلود کردی چه کیفی داره!

یه بار به این فکر افتادم که اگر یک مجموعه آموزشی وجود داشت که این نوع از آموزش رو سازماندهی می کرد چقدر خوب بود، مثلا اگر یه کتاب یا جزوه داشتیم که آهنگهای طبقه بندی شده ای رو ترجمه کرده بود و در هر آهنگ کلمات و اصلاحات خاصی رو به مخاطبش یاد میداد. اما هرچی توی سایتهای مختلف گشتم نتونستم چنین چیزی پیدا کنم. آهنگ ترجمه شده زیاد پیدا میشد اما خبری از یه مجموعه منسجم و سطح بندی شده نبود.

یادگیری زبان انگلیسی با آهنگ خیلی عالیه اما دردسرهایی هم داشت. مثلا از کجا یه آهنگ مناسب پیدا کنیم که به سطح زبانمون بخوره؟ چطور متنش رو پیدا کنیم؟ اگر اصطلاحاتش رو متوجه نشدیم از کی بپرسیم؟ چطور کلماتی که از یه آهنگ یاد گرفتیم فراموش نکنیم؟

همه این مشکلات و صدالبته علاقه ای که خودم به یادگیری زبان با آهنگ داشتم باعث شد دست به کار بشم و یه مجموعه آموزشی با همین هدف درست کنم. 6 ماه طول کشید، 51 آهنگ مناسب پیدا کردم، متن این آهنگها روی هم بیش از 3 هزار خط بود، تک تک خطها رو ترجمه کردم. مهمترین و پرکاربرد ترین کلمات انگلیسی رو از دل این آهنگها بیرون کشیدم، طبقه بندی و سطح بندیشون کردم و …

آموزش زبان انگلیسی با آهنگ

آموزش زبان انگلیسی با آهنگ

نتیجه 6 ماه کار من شد برنامه آموزشی Words in Music، یه برنامه موبایلی برای سیستم عامل اندروید که 500 لغت و اصطلاح پرکاربرد انگلیسی رو در قالب 51 آهنگ انگلیسی به شما آموزش میده. حالا این برنامه در اختیار شماست و میتونید ازش استفاده کنید، برای دانلود این برنامه روی دکمه زیر بزنید…

دانلود زبان انگلیسی با آهنگ

bigtheme