همه لغات زبان انگلیسی کنکور
همه لغات زبان انگلیسی کنکور

همه لغات زبان انگلیسی کنکور

سلام. من رامین توحیدی، مترجم و دبیر زبان انگلیسی هستم و از اینکه به سایتم سر زدید واقعا تشکر میکنم. اگر به دنبال همه لغات زبان انگلیسی کنکور می گردید پیشنهاد میکنم ۳ دقیقه وقت بگذارید و ادامه این مطلب را مطالعه کنید. مطمئن باشید که ارزشش را خواهد داشت.

من از سال 1386 مشغول تدریس زبان انگلیسی در موسسات آموزشی و کلاسهای مدارس بوده ام و حوزه تدریسم بیشتر کنکور و کلاسهای تست زنی هستند اما با همه پایه های متوسطه دوم کلاس داشته ام. سوال مشترکی که بین همه دانش آموزان تمام پایه ها وجود دارد و همیشه از من پرسیده میشود این است که:

چطور لغات کتاب درسی را حفظ کنیم؟

آیا باید تک تک لغات موجود در کتابها را حفظ کنیم؟

چطور باید این کار را انجام بدهیم؟

به چه روشی باید حفظ کنیم و بهترین تکنیک برای حفظ لغات چیست؟

و سوالهای زیاد دیگری در رابطه با لغات و چگونگی حفظ آنها….

 

اما واقعا باید چه کلماتی را برای موفقیت بیشتر در درس زبان انگلیسی و کنکور حفظ کنیم و از کجا معنی این لغات را بیاوریم؟

واقعیت این است که شما باید همه (تک تک) لغات کتاب درسی و کتاب کار همه پایه های هفتم تا دوازدهم را حفظ کنید تا بتوانید در کنکور معنی سوالات را به طور کامل بفهمید و به آنها پاسخ دهید. به نظر ناعادلانه است اما این یک واقعیت است و همیشه چالشی بوده برای دانش آموزان همه پایه ها خصوصا دانش آموزان کنکوری سال دوازدهم… معمولا وقتی دانش آموزان این موضوع را میشنوند نا امید می شوند و سردر گم هستند که چطور تک تک لغات 12 کتاب (هر پایه یک کتاب اصلی + یک کتاب کار) را پیدا و حفظ کنند.

یک مشکل جدی و راه حلی که کم کم پیدا شد!

در طول همه سالهایی که با دانش آموزان سر و کار داشته ام، این مشکل جدی وجود داشته و خلاء وجود منبعی برای بررسی تک تک لغات کتابهای درسی همراه با معنی آنها محسوس بوده است. به عبارتی در بازار هیچ کتاب و جزوه ای وجود ندارد که همه لغات موجود در کتابهای درسی (حتی لغات روی جلد کتابها) را به صورت کامل و به ترتیب حروف الفبا مشخص کرده باشد. کتابهایی وجود دارند که تا حدی این کار را انجام دادند اما بسیار ناقص هستند و کلمات بسیاری را از قلم انداخته اند.

راه حل چیست؟

گفته شده که همیشه نیاز مادر نوآوری بوده است. نبود منبعی که در بالا توضیح دادم باعث شد که خودم دست به کار شده و کتابی با همین موضوع بنویسم. کار سختی بود اما به لطف خدا انجام شد. همه کتابهای سالهای هفتم، هشتم، نهم، دهم، یازدهم و دوازدهم به همراه کتابهای کار (Workbook) آنها را صفحه به صفحه و خط به خط بررسی کردم و تک تک کلماتشان را بیرون کشیدم، سپس با حوصله تک تک این کلمات را معنی کرده و در یک لیست قرار دادم.

دوپینگ در کنکور با حفظ لغات همه کتابهای درسی

نتیجه نهایی یک کتابچه جامع لغات زبان انگلیسی کنکور شد که لغات خط به خط تمام کتابهای دبیرستان (دوره اول و دوم) در آن وجود دارند، کتابی که میتواند به تنهایی به عنوان یک مرجع توسط دانش آموزان همه پایه ها استفاده شود و هیچ کلمه ای در کتابهای درسی وجود ندارد که در این کتابچه ذکر نشده باشد. با خواندن این کتاب و حفظ لغات به روشی که در  صفحات ابتدای آن توضیح داده ام، می توانید خیلی راحت در مدت کوتاهی همه لغات زبان انگلیسی تمام پایه ها را حفظ کنید و خیالتان راحت باشد که هیچ کلمه ای نیست که شما معنی آن را ندانید.

این کتابچه هم اکنون در دسترس شما قرار دارد و میتوانید با پرداخت هزینه ای بسیار اندک (نسبت به نسخه چاپی) آن را دانلود کنید.

برای دانلود این کتاب اسنثنائی رو دکمه زیر بزنید.

bigtheme