چطور انگلیسی یاد بگیریم
چطور انگلیسی یاد بگیریم

چطور انگلیسی یاد بگیریم

پاسخ به این سوال که چطور انگلیسی یاد بگیریم شاید کمی دشوار باشد اما در ادامه نکاتی را بیان خواهیم کرد که با در نظر گرفتن آنها خواهید توانست انگلیسی را بهتر یاد بگیرید. این یک مطلب طولانی است اما خواندن آن قطعاً به شما کمک خواهد کرد که انگلیسی را بهتر یاد بگیرید…

قدم اول: بهبود انگلیسی گفتاری شما
در یک کلاس انگلیسی یا یک گروه بحث شرکت کنید. یک راه عالی دیگر برای گنجاندن مکالمه انگلیسی اضافی در برنامه هفتگی ، ثبت نام در یک کلاس یا گروه بحث است.
• شرکت در یک کلاس انگلیسی راهی عالی برای تمرکز بر برخی از جنبه های رسمی تر صحبت انگلیسی است. یک کلاس خوب، دستور زبان را به شما می آموزد – که شامل ساختار جمله مناسب و صرف افعال است و به طور کلی یک رویکرد کاملاً ساختاریافته را در یادگیری زبان ارائه می دهد.
• حضور در یک گروه بحث روشی غیررسمی و آرام برای یادگیری زبان انگلیسی است، جایی که تأکید بیشتر بر ارتباط و ایجاد روابط است تا صحبت “صحیح” انگلیسی. در این شرایط انگلیسی صحبت کردن می تواند به شما کمک کند تا با صحبت در مقابل دیگران راحت تر باشید.
• هر دوی این تنظیمات یادگیری زبان موافقان و مخالفان خود را دارند ، بنابراین بهتر است اگر می توانید هر دو را انجام دهید!

قدم دوم: هر روز کمی انگلیسی صحبت کنید.

بهترین راه مطلق برای یادگیری هر زبان جدید فقط صحبت کردن با آن است. مهم نیست که شما فقط پنج کلمه انگلیسی می دانید یا اینکه عملاً به آن مسلط هستید – صحبت به زبان انگلیسی با شخص دیگر سریعترین و موثرترین روش بهبود است.
• منتظر نمانید تا “راحت تر” صحبت کنید – احتمالاً برای مدت طولانی به آن سطح نخواهید رسید که انگلیسی را مانند زبان فارسی به خوبی و راحتی صحبت کنید ، بنابراین خود را بیرون از منطقه امن خود رانده و از همین امروز انگلیسی صحبت کنید. با این روش شما از سرعت مهارتهای زبانی خود شگفت زده خواهید شد. شاید این مهمترین پاسخ به این سوال است که چطور انگلیسی یاد بگیریم
• در شبکه های اجتماعی شخصی انگلیسی زبان که مایل به صرف کمی زمان برای انگلیسی حرف زدن با شما است پیدا کنید – ممکن است در برخی سایتها انگلیسی زبانی پیدا کنید که مایل به یادگیری زبان فارسی باشد. در این شرایط یادگیری دوطرفه است و مبادله ای برد برد خواهید داشت.
• اگر در یک کشور انگلیسی زبان زندگی می کنید ، می توانید با شروع مکالمه ای ساده با افرادی که ملاقات می کنید تمرین کنید ، خواه این باشد که به یک مغازه دار سلام کنید یا اینکه از یک غریبه راهنمایی بخواهید.

قدم سوم: روی تلفظ خود کار کنید.

حتی اگر تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشید و گرامری خوب و واژگان گسترده ای در ذهنتان داشته باشید، باز هم اگر روی تلفظ خود کار نکنید ، درک زبان انگلیسی بومی برای شما دشوار خواهد بود.
• اگر واقعاً می خواهید سطح انگلیسی خود را ارتقا دهید تلفظ صحیح و واضح ضروری است. نحوه تلفظ کلمات و اصوات خاص توسط انگلیسی زبانان بومی را از نزدیک بشنوید و تمام تلاش خود را برای کپی کردن (تقلید صد در صدی)  آنها انجام دهید.
• به هر صدایی که با آن آشنا نیستید یا در زبان مادری شما وجود ندارد توجه ویژه داشته باشید. به عنوان مثال ، بعضی از افراد در تلفظ صدای “r” مشکل دارند ، زیرا در زبان مادری آنها وجود ندارد ، در حالی که افراد دیگر با خوشه های همخوان خاص مانند صدای ” th ” مشکل دارند.
• توجه داشته باشید که تلفظ برخی از کلمات انگلیسی بسته به بخشی از جهان که در آن صحبت می شود بسیار متفاوت است. به عنوان مثال ، انگلیسی آمریکایی بسیار متفاوت از انگلیسی بریتانیایی است. اگر قصد سفر به کشوری انگلیسی زبان را دارید یا در آن زندگی می کنید ، این چیزی است که باید هنگام یادگیری تلفظ بعضی از کلمات به آن توجه کنید. برای اینکه بدانیم چطور انگلیسی یاد بگیریم این نکته هم بسیار مهم است.

قدم چهارم: واژگان خود را گسترش دهید و از عبارات اصطلاحی استفاده کنید.

هرچه واژگان شما گسترده تر و عبارات انگلیسی بیشتری بیاموزید ، تکلم انگلیسی آسان تر خواهد شد.
• باز هم ، وقت گذراندن با انگلیسی زبانان بومی به شما کمک می کند واژگان و عبارات رایج را به روشی طبیعی انتخاب کنید. اگرچه مطالعه ، تماشای تلویزیون انگلیسی و گوش دادن به اخبار نیز مفید است.
• هنگامی که کلمه یا عبارتی جدید را یاد گرفتید ، باید سعی کنید آن را در یک جمله به کار ببرید – این بهترین راه برای تداوم آن به حافظه است.
• روش آسان دیگر برای انتقال کلمات جدید به حافظه بلند مدت، درست کردن برچسب برای وسایل خانه و چسباندن آنها به اطراف خانه یا آپارتمان است. سپس هر بار که از کتری استفاده می کنید یا به آینه نگاه می کنید ، کلمه انگلیسی این موارد را مشاهده خواهید کرد که به شما خیره شده اند.
• همچنین باید دفترچه ای از عبارات اصطلاحاتی را شروع کنید که انگلیسی زبان ها همیشه از آن استفاده می کنند. برخی از مثالها شامل “باران گربه و سگ است” (باران شدید) ، حضور در “ابر نه” (بسیار خوشحال بودن) یا گفتن چیزی “یک تکه کیک” است (وقتی کاری بسیار آسان است). استفاده از این نوع عبارات در مکالمه سطح انگلیسی شما را تا چندین درجه بالا می برد.

قدم پنجم: یک فرهنگ لغت به همراه داشته باشید.

همراه داشتن فرهنگ لغت انگلیسی در همه زمان ها (چه کتاب واقعی باشد یا برنامه تلفن) می تواند بسیار مفید باشد.
• داشتن فرهنگ لغت به معنای این است که هرگز در یک کلمه گیر نمی کنید. اگر در حال مکالمه با یک انگلیسی زبان باشید و کلمه ای را در وسط جمله فراموش کنید ، باعث خجالت شما می شود – تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک ثانیه وقت بگذارید تا آن را جستجو کنید!
• گذشته از صرفه جویی شما در وقت و زمان، جستجوی کلمه مورد نیاز و سپس بلافاصله استفاده از آن در یک جمله در واقع به شما کمک می کند واژگان جدید را به حافظه خود انتقال دهید. برای اینکه بدانیم چطور انگلیسی یاد بگیریم این نکته هم بسیار مهم و حائز اهمیت است.
• همچنین داشتن یک دیکشنری برای مرور در طول روز در اوقات فراغت، مانند زمانی که در قطار نشسته اید ، منتظر عبور از خیابان هستید یا فقط یک فنجان قهوه می نوشید ، مفید است. با استفاده از این روش می توانید روزانه 20 تا 30 کلمه انگلیسی اضافی یاد بگیرید!
• به عنوان یک مبتدی ، شما باید با یک فرهنگ لغت انگلیسی شروع کنید که تعاریف را به زبان مادری شما ارائه می دهد. با این حال ، به محض بهبود مهارت های زبانی ، باید به استفاده از فرهنگ لغت انگلیسی-انگلیسی روی آورید که تعاریف انگلیسی را برای کلمات انگلیسی ارائه می دهد.

قدم ششم: مهارت های نوشتن ، خواندن و گوش دادن را بهبود ببخشید
به رادیو یا پادکست های انگلیسی گوش دهید. یکی از بهترین راه ها برای بهبود درک شنیداری انگلیسی ، دانلود پادکست های انگلیسی زبان یا برنامه های رادیویی در تلفن یا پخش کننده MP3 است.
• سپس باید سعی کنید حداقل 30 دقیقه در روز به پادکست ها یا نمایش های رادیویی گوش دهید. این کار را در سالن بدن سازی ، در رفت و آمد به محل کار یا در حالی که پشت کامپیوتر نشسته اید انجام دهید.
• سعی کنید آنچه را که می شنوید درک کنید و فقط به گوش کردن خالی بسنده نکنید. حتی اگر خیلی سریع آن را پیدا کردید ، سعی کنید کلمات و عبارات کلیدی را انتخاب کنید تا یک ایده کلی در مورد گفتگو داشته باشید.
• اگر می توانید ، کلمات یا عباراتی را که نمی فهمید یادداشت کنید و سپس ترجمه آنها را جستجو کنید. سپس به پادکست گوش دهید تا کلمات یا عبارات جدید را در متن بشنوید.

قدم هفتم: فیلم ها و نمایش های تلویزیونی انگلیسی را تماشا کنید

• یک روش جالب دیگر برای بهبود درک شنیداری شما تماشای فیلم ها و نمایش های تلویزیونی انگلیسی است.
• سعی کنید فیلم ها یا نمایش های تلویزیونی را انتخاب کنید که از آنها لذت ببرید – این باعث می شود که یادگیری زبان دیگر خسته کننده نباشد. در صورت امکان ، فیلم ها یا نمایش هایی را انتخاب کنید که از قبل با آنها آشنایی دارید ، مانند کارتون های کودکان یا فیلم های پرفروش. اگر از قبل داستان اصلی را می دانید ، درک زبان آن بسیار ساده تر می شود.
• با این حال ، باید از تماشای فیلم یا نمایش تلویزیونی با زیرنویس به زبان مادری خود پرهیز کنید – این کار فقط باعث حواس پرتی شما می شود و تمایل شما برای تمرکز روی درک انگلیسی ، که کل هدف این تمرین است ، را تحت تاثیر قرار می دهد..

قدم هشتم: کتاب ، روزنامه یا مجله انگلیسی بخوانید.

خواندن یک قسمت اساسی از یادگیری یک زبان جدید است ، بنابراین تمرین را فراموش نکنید!
• چیزی را پیدا کنید که واقعاً به آن علاقه دارید – چه یک رمان مشهور انگلیسی باشد ، چه نیویورک تایمز یا یک مجله مد و از طریق آن شروع به کار کنید.
• باز هم ، سعی کنید که فعالانه بفهمید چه می خوانید ، فقط به روخوانی کردن متن بسنده نکنید. زیر کلمات یا عباراتی را که نمی فهمید خط بکشید ، سپس آنها را در فرهنگ لغت جستجو کنید.
• اگر تنها هستید ، می توانید بلند خواندن را نیز امتحان کنید – این به شما امکان می دهد ضمن خواندن تلفظ خود ، درک خواندن را نیز بهبود ببخشید.

اگر هنوز هم به دنبال نکاتی مهمی برای پاسخ به این سوال هستید که چطور انگلیسی یاد بگیریم به خواندن ادامه دهید…

قدم نهم: به انگلیسی خاطرات خود را یادداشت کنید.

جدا از خواندن و درک مطلب ، باید مدتی را نیز برای ارتقا مهارت های نوشتاری انگلیسی صرف کنید .
• این ممکن است یکی از سخت ترین جنبه های یادگیری زبان شما باشد ، اما با این وجود مهم است. نوشتن به انگلیسی به شما کمک می کند تا روی ساختار جمله ، دستور زبان و املای خود کار کنید.
• سعی کنید یک دفتر یادداشت انگلیسی داشته باشید که در آن هر روز چند جمله بنویسید. لازم نیست که کاملاً شخصی باشد – شما می توانید در مورد آب و هوا ، آنچه برای شام خورده اید یا برنامه های روزانه خود بنویسید.
• اگر با این کار راحت هستید ، یک بومی زبان را وادار کنید تا آنچه را که نوشته اید بررسی کند و هرگونه خطا را بررسی کند. این به شما کمک می کند تا مرتکب تکرار اشتباهات مشابه نشوید.

قدم دهم: یک دوست مکاتبه ای انگلیسی زبان پیدا کنید. 

به محض اینه در مهارت های نوشتاری کمی پیشرفت کردید ، می توانید یک دوست مکاتبه ای انگلیسی زبان پیدا کنید!
• داشتن یک دوست مکاتبه ای انگلیسی زبان تمرین نوشتن انگلیسی شما را با هیجان دریافت نامه یا ایمیل ترکیب می کند!
• ممکن است دوست شما شخصی باشد که مانند شما انگلیسی یاد می گیرد ، یا ممکن است یک انگلیسی زبان بومی باشد که می خواهد مهارت های زبان خارجی خود را با نوشتن برای شما به زبان مادری تمرین کند.
• داشتن یک دوست مکاتبه ای از یک کشور انگلیسی زبان (مانند ایالات متحده آمریکا ، انگلیس ، کانادا ، ایرلند ، استرالیا ، نیوزیلند یا آفریقای جنوبی ، به عنوان مثال) همچنین به شما امکان می دهد تا در مورد فرهنگ و شرایط زندگی آن نقطه از جهان بیشتر بدانید.

برای پیدا کردن یک دوست مکاتبه ای پیشنهاد می کنم حتما این مطلب را مطالعه کنید.

قدم یازدهم: به زبان جدیدتان تعهد داشته باشید.

با انگیزه بمانید. هنگام یادگیری هر زبان جدید ، مهم است که انگیزه داشته باشید و هرگز در هدف خود تسلیم نشوید.
• همیشه  به خود یادآوری کنید که چقدر می خواهید برای رسیدن به هدف خود متعهد باشید. به تمام تجربیات و فرصتهای شگفت انگیز که به محض تسلط بر زبان انگلیسی در اختیار شما قرار خواهد گرفت، فکر کنید.
• شما قادر خواهید بود با انگلیسی زبانان از سراسر جهان مکالمه کرده و روابط جدید و مهیج را ایجاد کنید ، شما می توانید با فرهنگ انگلیسی زبان درگیر شوید و به دلیل مهارت های جدید زبان خود ، به طور بالقوه حرفه خود را گسترش دهید.

قدم دوازدم: هر روز تمرین کنید.

اگر می خواهید به سرعت تسلط پیدا کنید ، باید متعهد شوید که هر روز تمرین کنید .

• یادگیری یک زبان جدید مبتنی بر تکرار است ، بنابراین اگر بین جلسات مطالعه خیلی طولانی منتظر بمانید ، همه چیزهایی را که قبلاً یاد گرفته اید فراموش خواهید کرد و باید وقت ارزشمند خود را صرف یادگیری مجدد کنید.
• با این حال ، شما نباید آنقدر مطالعه کنید که از زبان انگلیسی خسته شوید – سعی کنید با انجام یک کار متفاوت در هر روز ، چیزهای جالب را حفظ کنید – یک روز خواندن ، یک روز شنیدن درک مطلب ، یک روز تمرین نوشتن ، یک روز مطالعه دستور زبان و غیره
• در ضمن هرگز نباید فرصتی را برای تمرین صحبت کردن به زبان انگلیسی از دست بدهید ، زیرا این مهمترین کاری است که می توانید برای تسلط به مهارت زبان انگلیسی انجام دهید.

قدم سیزدهم: خود را آموزش دهید تا به انگلیسی فکر کنید.

یکی از راه های بسیار خوب برای تسلط به انگلیسی این است که مغز خود را آموزش دهید تا واقعاً به زبان انگلیسی فکر کند.
• یادتان باشد که ترجمه مداوم از زبان مادری به انگلیسی و بازگشت دوباره در داخل سر شما باعث صرف وقت و انرژی می شود. هر زبانی ظرافت ها و ویژگی های خاص خود را دارد که ترجمه دقیق آن از یک زبان به زبان دیگر در موارد خاص را غیرممکن می کند.
• در نتیجه ، اگر بتوانیذ مغز خود را برای فکر کردن به زبان انگلیسی آموزش دهید ، انگلیسی گفتاری و نوشتاری شما بسیار طبیعی تر و روان تر جریان می یابد. به آن مانند یک سوئیچ فکر کنید – وقتی زمان برقراری ارتباط به زبان انگلیسی است ، باید مغز انگلیسی خود را روشن کرده و مغز زبان مادری خود را خاموش کنید!

قدم چهاردهم: با انگلیسی زبانان دوست شوید.

یکی از بزرگترین آزمونهای تسلط فرد به زبان دوم این است که آنها را در یک اتاق با تعداد زیادی زبان مادری قرار دهید و ببینید آیا آنها می توانند مکالمه دیگران را دنبال یا به آنها کمک کنند.
• بهترین راه برای دستیابی به این سطح تسلط یافتن دوستی انگلیسی زبان است که بتوانیذ در یک محیط اجتماعی مانند کافه یا بار با آنها معاشرت کنید.
• به این ترتیب ، اگر می خواهید با همسالان خود تعامل داشته باشید ، مجبور خواهید شد که به زبان انگلیسی صحبت کنید ، در این شرایط احساس کار و یا درس خواندن نمی کند زیرا بسیار سرگرم خواهید شد!

 

قدم پانزدهم: از اشتباه کردن نترسید

بزرگترین مانعی که در راه یادگیری یک زبان جدید وجود دارد ترس از اشتباه است.
• این ترس هیچ فایده ای ندارد – فقط مانعی است که شما را از رسیدن به هدف روان بودن باز می دارد.
• از خطاها نترسید و خجالتی نباشید! مطمئناً در ابتدا نمی توانید به خوبی به زبان جدید صحبت کنید اما سعی کنید احساسات و افکار خود را هرطور که می توانید بیان کنید، البته خود را خسته و از انگلیسی زده نکنید!
• به یاد داشته باشید که هرکسی هنگام یادگیری یک زبان جدید اشتباه می کند – این یک امر پذیرفته شده و رایج است. شاید لحظاتی ناجور یا شرم آور را تجربه کنید که تصادفاً حرفی بی ادبانه یا نادرست می زنید، اما همه می دانند که شما منظوری ندارید و هنوز در حال یادگیری هستید. این هم بخشی از لذت یادگیری زبان است.
• همچنین به یاد داشته باشید که شما در هنگام یادگیری مکالمه انگلیسی به دنبال کمال نیستید ، بلکه به دنبال پیشرفت هستید. اشتباه کردن همه بخشی از فرایند یادگیری است و به شما کمک می کند تا بهتر شوید ، بنابراین این اشتباهات را در آغوش بگیرید و با قدرت به کار خود ادامه دهید!

این مطلب ترجمه ای آزاد همراه با دخل و تصرف از این پست است و تلاشی است برای پاسخ به این سوال که چطور انگلیسی یاد بگیریم.

bigtheme