Pen pal چیست و چطور یک دوست مکاتبه ای پیدا کنیم
Pen pal چیست و چطور یک دوست مکاتبه ای پیدا کنیم

Pen pal چیست و چطور یک دوست مکاتبه ای پیدا کنیم

سلام! به سایت من خوش آمدید. اگر به دنبال این هستید که Pen pal چیست و چطور می توانیم یک دوست مکاتبه ای پیدا کنیم، ادامه این مطلب را با دقت بخوانید!

Pen pal یا همان دوست قلمی یا دوست مکاتبه ای کسی است که شما با او رابطه قلمی دارید. رابطه قلمی یا رابطه مکاتبه ای اغلب برای تمرین خواندن و نوشتن به یک زبان خارجی ، برای یادگیری بهتر آن زبان، کسب اطلاعات بیشتر در مورد کشورهای دیگر و سبک زندگی و ایجاد روابط دوستانه مورد استفاده قرار می گیرد. مانند هر دوستی در زندگی ، برخی از افراد فقط برای مدت کوتاهی دوست مکاتبه ای باقی می مانند ، در حالی که دیگران برای مدتی طولانی به تبادل نامه و حتی ارسال هدیه ادامه می دهند. بعضی از دوستان مکاتبه ای در نهایت ترتیب ملاقات رو در رو را می دهند و گاهی اوقات ممکن است این ارتباط منجر به روابط جدی، یا حتی ازدواج شود.

دوستان مکاتبه ای در هر سن ، ملیت ، فرهنگ ، زبان و با تمام علایق وجود دارند. افراد ممکن است به دنبال دوستان جدید خود بر اساس گروه سنی خود ، یک شغل خاص یا یک سرگرمی خاص انتخاب کنند یا اینکه شخصی کاملا متفاوت از خود را فقط برای کسب دانش در مورد دنیای اطراف  و یادگیری یک زبان جدید برگزینند.

امروزه یک تغییر مدرن در دنیای دوستان مکاتبه ای ایجاد شده که e-pal یا دوست الکترونیک نامیده می شود. e-pal شخصی است که می توان با او از طریق آدرس ایمیل و یا سایر بسترهای ارتباط الکترونیک مانند سایتها و پیام رسانهای اجتماعی در تماس بود. این مزیت باعث صرفه جویی در هزینه های مکاتبه می شود و سریعتر بودن آن باعث می شود که دوستان در مدت زمان کوتاهی پیام های بیشتری رد و بدل کنند. البته عیب آن این است که اگر پیام های ایمیل به طور منظم ذخیره نشوند، ارتباط می تواند بسیار زودگذر باشد.

بسیاری از افراد ترجیح می دهند نامه های کاغذی را دریافت و نگهداری کنند و همچنین دوست دارند که با استفاده از نامه های پستی،  کارت پستال ، تمبر و هرچیز سبک و مسطح دیگری را به دوستان خود هدیه کنند که اغلب “tuck-ins” نامیده می شوند. بسیاری از دوستان مکاتبه ای علاقه دارند استیکر ، کارت های یادداشت و لوازم التحریر را با هم معامله کنند.

در حالی که گسترش اینترنت باعث کاهش دوستان مکاتبه ای سنتی (پستی) شده است ، امروزه می توان سایت های بسیاری را برای پیدا کردن دوستان مکاتبه ای الکترونیک یافت و مهارت نوشتن و خواندن یک زبان جدید  رابه راحتی تقویت کرد. امیدوارم توانسته باشم به این سوال که Pen pal چیست پاسخ دهم. حال در زیر تعدادی از بهترین سایتهای مربوط به دوستان مکاتبه ای را معرفی میکنم که می توانید با مراجعه و ثبت نام در آنها به راحتی دوست مکاتبه ای یا همان pen pal خود را پیدا کنید.

1. InterPals

بدون شک InterPals محبوب ترین وب سایتی است که زبان آموزان برای یافتن دوستان مکاتبه ای از آن استفاده می کنند.

در این سایت برای جستجوی فرد یا افرادی که با آنها مطابقت دارید، گزینه های متنوعی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. مطمئناً شما می خواهید فردی را پیدا کنید که از او خوشتان بیاید تا بتوانید یک رابطه طولانی مدت را ادامه دهید. خوشبختانه ، InterPals این کار را برای شما آسان می کند. اولین راه برای اینکه دوستان مکاتبه ای خود را پیدا کنید این است که در پروفایل خود به دیگر کاربران اطلاع دهید چطور می خواهید با آنها مکاتبه کنید. هنگام ثبت نام ، این انتخاب را دارید که مشخص کنید آیا می خواهید از طریق ایمیل یا نامه پستی ارتباط برقرار کنید. همچنین با استفاده از جستجوی پیشرفته این سایت می توانید به دنبال دوست خود با اعلام مشخصات وی اقدام کنید.

لینک سایت: https://www.interpals.net

 

2. Conversation Exchange

Conversation Exchange یکی از ساده ترین ، اگر نگوییم ساده ترین، سایتهای پیدا کردن دوستان مکاتبه ای در جهان است.

در این سایت، تمام ارتباطات آنلاین شما از طریق سیستم پیام رسانی ایمیل انجام می شود. البته ، شما می توانید به هر روشی که احساس راحتی می کنید ارتباط برقرار کنید. این وب سایت به شما این گزینه را می دهد تا مشخص کنید آیا می خواهید از طریق پست ، ایمیل یا رو در رو با یکدیگر ارتباط برقرار کنید. اگر تصمیم گرفتید که می خواهید به طور انحصاری از طریق اینترنت ارتباط برقرار کنید ، می توانید از لیست طولانی پیام رسانهای اجتماعی (به عنوان مثال Skype ، WhatsApp ، Instagram و غیره) هرکدام را که دوست دارید انتخاب کنید.

لینک سایت: http://www.conversationexchange.com

3. My Language Exchange

این وب سایت یک سرویس بسیار جامع با ویژگی های جالب فراوان را ارائه می دهد که بهانه ای برای شما باقی نخواهد گذاشت تا بهترین دوست مکاتبه ای خود را همین امروز پیدا نکنید.

یکی از بهترین ویژگی های این سایت داشتن یک ابزار ترجمه برای کمک به شما در مواقع گیر کردن است. با استفاده از این ویژگی شما می توانید در هنگامی که بخشی از یک پیام را متوجه نمی شوید، به راحتی آن را ترجمه کرده و منظور دوست خود را به خوبی متوجه شوید. امکاناتی جانبی دیگری نیز در این  سایت وجود دارند که استفاده از آن را تبدیل به یک تجربه لذت بخش برای شما خواند کرد. آدرس این سایت را در زیر برای شما قرار داده ام.

لینک سایت: https://www.mylanguageexchange.com

bigtheme